Ruczaj (571 332 997) Prądnik (533 867 676)

Zalety masażu relaksacyjnego

22 maja 2015
Zalety masażu relaksacyjnego

Masaż relaksacyjny jest połączeniem masażu klasycznego z energetyzującym. Niekiedy może zawierać także elementy gimnastyki poszczególnych części ciała. Zalecany jest głównie w celu zrelaksowania i uspokojenia osoby masowanej, zmniejszenia bólu oraz rozluźnienia istniejących napięć. Polega na stosowaniu różnych technik zarówno w obrębie całego ciała, jak i poszczególnych jego części.

Wśród jego wielu niepodważalnych zalet należy wymienić przede wszystkim:

  • zmniejszenie napięcia fizycznego,
  • wyciszenie emocji i uspokojenie umysłu,
  • przywrócenie energii witalnej.

Ten rodzaj masażu powoduje poprawę stanu skóry przez polepszenie jej odżywienia oraz krążenia w niej krwi i limfy. Stymuluje przewodnictwo nerwowe, powodując uspokojenie systemu nerwowego. Wspomaga układ krążenia, ułatwiając odpływ krwi żylnej do serca. Usprawnia wszystkie procesy zachodzące w naszym organizmie, powodując wzrost ilości krwi bogatej w tlen, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania poszczególnych tkanek i komórek naszego organizmu.

Zbyt duże obciążenia, jakim jesteśmy poddawani podczas naszego codziennego życia, pochodzące z zarówno z otoczenia, jak np. hałas czy zmienna temperatura, jak i te związane z życiem społecznym, mogą prowadzić do pojawienia się negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Do najczęstszych skutków zalicza się przemęczenie, bóle głowy, bezsenność, a nawet depresja. Zaburzenia dobrej kondycji fizycznej i psychicznej mogą w znacznym stopniu zakłócić nasze prawidłowe funkcjonowanie. Dlatego też holistyczne działanie masażu relaksacyjnego jest doskonałą metodą na przywrócenie oraz utrzymanie naszego ciała i duszy w stanie równowagi i relaksu.

Autor: Anna
masażystka All For Body